Президент України і молодь: 2010-2015 рр.

 

Президент України і молодь: 2010-2015 рр.

Кандидати у Президенти України, які є народними депутатами, і відповідно їхня законодавча діяльність підпадає моніторингу у рамках діяльності громадянської кампанії „МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!” та ін.І. Кандидати у Президенти України, які є народними депутатами, і відповідно їхня законодавча діяльність підпадає моніторингу у рамках діяльності громадянської кампанії „МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!”

БОГОСЛОВСЬКА Інна Германівна балотується вперше. До її передвиборчої програми включено низку пунктів стосовно молодіжної політики, зокрема (з офіційної програми):
1. Відмовимось від бездумного копіювання Болонських стандартів. Нова система освіти поєднає класичну базову методологію з новітніми стандартами.
2. Надамо автономію університетам та введемо жорсткий контроль за якістю освіти з боку ВНЗ, студентів та держави.
3. Повернемось до 10-річної освіти в середній школі. Повернемо в школу лікаря та медсестру. Запровадимо міністерство дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти.
4. Ми переглянемо державні освітні стандарти та методику навчання англійської мови як мови міжнародного спілкування.
5. 3а 5 років у кожній області буде побудовано сучасний Молодіжний Дім - центр інформатизації та культури для молоді.
6. Ми забезпечимо безоплатність дитячих клубів та спортивних шкіл.
7. Буде реалізовано Національну програму обміну учнями між різними регіонами України.
8. Турбуючись про духовне виховання майбутніх поколінь, ми забезпечимо вивчення в школах і вищих навчальних закладах історії релігій та основ теології. За 5 років українська армія буде професійною.
Тут міг би далі стояти просто пунктик 9, але... Будучи учасником виборчого списку Партії регіонів, йдучи до Верховної Ради України, Інна Богословська підтримала її програму щодо житла і молоді у такому ключі (знову подаємо мовою оригіналу):
- Молода родина отримає в оренду строком на 10 років муніципальне житло, зведене за кошти від земельних аукціонів, за цей час родина зможе придбати власне житло;
- Молоді спеціалісти, які працюватимуть на підприємствах-флагманах індустрії, будуть забезпечені житлом під державні фінансові гарантії (1 млрд. грн.);
- При укладанні трудового договору працівники бюджетної сфери на 20 років одержать ключі від квартири. Через 10 років роботи – житло може бути викуплено за 50% вартості, через 15 років – за 25%, через 20 років – воно стає власністю працівника.
Натомість, у власній виборчій програмі кандидата у Президенти Інна Богословська, залишаючись народним депутатом, зазначає: „Держава забезпечить пільгове кредитування працюючих молодих сімей, роботу Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву буде відновлено”. Можливо вона має на увазі ті ж тези, що і раніше, але через механізм Фонду (який, до речі, функціонував за іншими програмами молодіжного житлового будівництва)!? Можливо так, але наразі відповідь на це питання знає лише сама кандидат.

ГРИЦЕНКО Анатолій Степанович також балотується вперше, у сфері молодіжної політики у його передвиборчій програмі зазначено:
1. Наша армія стане контрактною і надійно захищатиме народ. Наші солдати будуть професіоналами, матимуть якісну освіту і відмінну фізичну форму, сучасну зброю і гідне грошове забезпечення;
2. Професії дитячого вихователя, шкільного вчителя і викладача вишу стануть стратегічними і матимуть найвищий соціальний статус. Але від них держава вимагатиме передових форм і методик навчання;
3. Я поверну в середню школу десятирічку. Вступ до вишів буде виключно за знаннями, пільги надаватимуться після вступу.
Остання теза є новою для народного депутата Анатолія Гриценка. Так, якщо перші два пункти перекликаються з передвиборчою програмою Блоку „НАША УКРАЇНА-НАРОДНА САМООБОРОНА”, яку він підтримав у 2007-ому році і ввійшов до Верховної Ради України, то у контексті шкільної освіти у попередній програмі відсутній пункт про десятирічку. Натомість, у програмі Блоку зазначено – „до 2010 року кожна сільська школа буде підключена до мережі Інтернет, кожен школяр у сільській місцевості, якому до школи більше 3 кілометрів, добиратиметься на шкільному автобусі, забезпечимо пільги на міжміський проїзд для школярів і студентів на весь рік”.

КОСТЕНКО Юрій Іванович раніше балотувався у Президенти України у 1999 році. У його теперішній програмі знаходимо:
1. Забезпечення пріоритетності спрямування бюджетних коштів на задоволення першочергових потреб жителів сільської місцевості в частині охорони здоров’я, шкільного та дошкільного навчання, розвитку інфраструктури. Сприяння розвитку фізичної культури та спорту як основи фізичного вдосконалення.
Дана теза відповідає пункту передвиборчої програми Блоку „НАША УКРАЇНА-НАРОДНА САМОБОРОНА” – «Запровадимо допомогу 20 000 гривень і соціальне житло для випускників вишів, які працюватимуть у сільській місцевості не менше 3 років, а також 20% надбавки до зарплати до аналогічної посади у містах».
Сподіваємося, що саме такий механізм підтримує і буде реалізовувати народний депутат Юрій Костенко та інші члени Української народної партії, які стали народним депутатами за списками Блоку НУ-НС на 2007-2012 роки.

ЛИТВИН Володимир Михайлович, який балотується вперше, зазначає:
1. Надання державою молодим сім’ям пільгового кредиту на житло. Списання 25% суми кредиту після народження першої дитини, 50% - другої, повне погашення кредиту при народженні третьої дитини.
2. Створення системи підтримки талановитої молоді з малих міст та сільської місцевості, розширення практики надання грантів та субсидій, запровадження кредитів для навчання з погашенням їх державою обдарованим студентам.
3. Впровадження 20% квоти на працевлаштування молоді в установах і підприємствах усіх форм власності
4. Відновити престиж військової служби через гарантоване забезпечення житлом військовослужбовців.
5. Встановлення для жінок-матерів гнучкого режиму зайнятості за бажанням
6. Запровадження і фінансування окремою статтею із бюджету загальнонаціональної програми «Боротьба із захворюванням на рак молочної залози».
Передвиборча програма нинішнього спікера Верховної Ради України повністю відповідає передвиборчій програмі Блоку Литвина у Верховній Раді України у тих тезах, які задекларував Володимир Литвин як кандидат у Президенти України, хоча, звісно, сама програма містить дещо більше пунктів. Це типово, власне, для усіх кандидатів у Президенти України, які одночасно є народними депутатами. Також зазначимо, що раніше Блок Литвина відстоював тезу про 20% квоти для молоді тільки „у всіх державних установах та органах влади”.

СИМОНЕНКО Петро Миколайович, котрий раніше вже балотувався у Президенти України у 1999 і 2004 роках, цього разу зазначає:
1. Медицина і освіта стануть на ділі безплатними.
2. Буде розроблено комплексну програму боротьби з наркоманією і алкоголізмом;
3. Армія одержить гідне фінансування за рахунок коштів, що звільняться в результаті подвійного скорочення видатків на утримання держапарату.
Дані тези не входять у суперечність з передвиборчою програмою Комуністичної партії України, фракцію якої очолює Петро Симоненко у Верховній Раді України. Також сподіваємося, що Петро Симоненко пам’ятає про деякі інші тези власної передвиборчої програми 2004-го року, які відсутні як програмі Компартії у Верховній Раді, так і сучасній передвиборчій програмі кандидата у Президенти України, а саме:
- організація безкоштовного харчування всіх учнів шкіл і ПТУ;
- встановлення стипендій студентам на рівні прожиткового мінімуму.


ТИМОШЕНКО Юлія Володимирівна, яка балотується вперше, зазначила:
1. Кожна дитина отримає вільний доступ до високоякісної освіти, користування комп’ютером та Інтернетом, незалежно від рівня заможності її родини.
2. Буде завершено заміну шкільних випускних та вступних іспитів до вищих навчальних закладів зовнішнім незалежним тестуванням.
Сподіваємося, що Юлія Тимошенко пам’ятає про усі інші передвиборчі зобов’язання перед молоддю і студентами («Український прорив» та «Студентський прорив»), які були дані 2007 року, адже, як відомо, після проходження до Верховної Ради України БЮТ сформував разом з іншими фракціями уряд і має достатньо можливостей для втілення передвиборчої програми у 2007-12 роках.

ЮЩЕНКО Віктор Андрійович, діючий Президент України, зазначає:
1. Держава збільшить держзамовлення, щоб усі здібні діти мали можливість вчитися. Призов до Збройних Сил України не перериватиме навчання. Для цього буде збільшена кількість військових кафедр в університетах. Збройні Сили України стануть потужними, професійними контрактними.
2. Для матерів, діти яких відвідують дошкільні заклади та навчаються в молодших класах, робочий день буде скорочений на 1 годину зі збереженням заробітної плати.
Також сподіваємося, що діючий Президент України Віктор Ющенко пам’ятає про передвиборчу програму блоку „НАША УКРАЇНА-НАРОДНА САМООБОРОНА”, який він підтримав на виборах до Верховної Ради України на 2007-2012 роки, а також пам’ятає про ті пункти власної передвиборчої програми кандидата у Президенти України 2004 року, які все ще потребують реалізації, а саме:
- гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням;
- забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей;
- поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань;
- гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини;
- відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед - на селі. Заборонити продаж дошкільних закладов;
- кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім'ї - як у місті, так і на селі;
- відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів - у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села;
- скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом - з 2010р.

ЯНУКОВИЧ Віктор Федорович у сучасній передвиборчій програмі кандидата у Президенти України зазначає:
1. Майбутнє народжується в родині. Моя мета - п'ятдесят мільйонів громадян України у 2020 році. Кожна дитина повинна мати родину. Гарантую системну і довгострокову підтримку української родини. Вже з 2011 року при народженні першої дитини українська родина отримає 25 тис. грн., другої – 50 тис. грн., третьої та кожної наступної дитини - по 100 тис. грн.;
2. Гарантую щомісячні соціальні виплати на кожну дитину: при досягненні нею 3-річного віку і до 13 років родина отримуватиме щомісячно по 250 грн., а з 13 до 18 років - по 500 грн.;
3. Кожній дитині - гарантоване місце у дитячому садку.
4. Держава повинна сформувати потужне замовлення на будівництво соціального житла. За 10 років буде збудовано 1 млн. квартир для молоді, працівників бюджетної сфери, малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями.
5. Освіта - гідна інвестиція в майбутнє! На законодавчому рівні гарантую збільшення кількості бюджетних місць у державних вищих навчальних закладах до 75 %. Створю належні умови для нарощування освітнього потенціалу України, забезпечення широкого доступу талановитої молоді до нових знань незалежно від місця проживання, майнового стану та фінансових можливостей батьків. Протягом 10 років принаймні 3 українські університети повинні увійти до світового рейтингу 500 найкращих вищих навчальних закладів.
Насамперед буде забезпечено:
- відмову від системи обов'язкового зовнішнього оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів;
- надання можливості випускникам, які закінчили школу до 2009 року, вступати до ВНЗ за шкільними атестатами;
- зменшення показника наповнюваності шкільних класів, що збереже 2000 сільських шкіл.
Передвиборча програма Віктора Януковича повністю відповідає пунктам передвиборчої програми Партії регіонів, яка має найбільшу фракцію у Верховній Раді України, і яку відповідно очолює кандидат у Президенти. Варто лише зазначити, що за багатьма показниками дана програма значно підвищує планку, наприклад, щодо кількості бюджетних місць у ВНЗ у програмі партії на виборах до ВРУ зазначалося тільки 50%, але стосувалася це усіх навчальних закладів, а не лише державних.
Натомість, теза про житло у програмі Януковича отримала уточнення щодо кількості квартир (раніше зазначався лише термін 10 років, 3 з яких, до речі, вже минули).
Раніше В.Янукович вже балотувався у Президенти України у 2004 році. Тоді у передвиборчій програмі щодо молодіжної політики він зазначав або інші аспекти своєї майбутньої діяльності, або тези, що перекликаються з сучасною програмою, але у загальному викладі.

У ЯЦЕНЮКА Арсенія Петровича конкретні тези щодо молодіжної політики відсутні. Є тільки така теза – «Бюджетну медицину і бюджетну освіту потрібно спроектувати заново».
Сподіваємося, він і надалі стоїть на платформі тієї передвиборчої програми щодо молоді, базуючись на якій став народним депутатом, а пізніше спікером Парламенту і до цього часу залишається парламентарієм (передвиборча програма Блоку „НАША УКРАЇНА-НАРОДНА САМООБОРОНА”).


ІІ. Інші кандидати у Президенти України:

БРОДСЬКИЙ МИХАЙЛО ЮРІЙОВИЧ
1. Зменшення освітніх навантажень для учнів, зменшення навантаження на дітей у школах;

МОРОЗ Олександр Олександрович:
1. Сприяти усім діям влади на забезпечення конституційних прав громадян, у тому числі стипендії, спорт, здоровий спосіб життя.

ПАБАТ Олександр Вікторович:
1. Україна буде по-справжньому рости! Нас було 52 мільйона. Тепер - 46. Куди поділися 6 мільйонів наших співгромадян? Начебто не було ж війни? Нас знищують ненаситні апетити олігархів, їм не вигідне наше процвітання. У державі, яка націлена на розвиток, податки для багатодітних родин мають бути мінімальними, дитяча інфраструктура - розвиненою, здоровий спосіб життя - предметом пропаганди.
2. Я припиню безглузді й небезпечні експерименти в системі освіти. Професії вчителя буде повернуто престиж, школи отримуватимуть значні державні дотації. Державна монополія на вищу освіту буде відновлена, вузи, які не дають знання, а "торгують дипломами", буде скорочено.
3. Україна буде по-справжньому справедливою! Несправедливо, коли 80 тисяч дітей України є сиротами. У нас буде захищена старість, у нас буде щасливе дитинство, у нас буде турбота про всіх, хто її потребує.
ПРОТИВСІХ Василь Васильович:
1. Я доб’юся того, щоб було повернуто навчання в 10 класах школи по звичній п’ятибальній системі, а до вишів усі без виключення вступали лише за екзаменами – пільги мають надаватися дітям тільки після того, як вони вже зараховані до ВНЗ та довели право на навчання за державними програмами.
2. Дітей треба позбавити «рекрутства» в армії – наше військо має стати не тільки професійним, а й мобільним, дуже невеликим за чисельністю, добре озброєним та готовим справді захищати Батьківщину, а не бути безкоштовною робочою силою для генеральських маєтків.

РЯБОКОНЬ Олег Васильович і РАТУШНЯК Сергій Миколайович не включили до передвиборчих програм тез щодо молодіжної політики.

СУПРУН Людмила Павлівна
1. Впродовж наступних п'яти років в Україні буде створено потужну, боєздатну професійну армію, за діяльністю якої буде здійснюватися постійний контроль з боку суспільства.
В Україні має бути забезпечена можливість отримання загальної середньої освіти кожній українській дитині на максимально можливому та якісному рівні відповідно до її особистісних можливостей незалежно від того, де вона проживає - у селі чи великому місті. Вітчизняна школа працюватиме за принципом «один учень - один комп'ютер».
В Україні буде реалізовано освітню модель «школи XXI століття», засновану на використанні інформаційно - комунікаційних технологій. Навчання в середній школі знов триватиме 10 років, а самі школи перетворяться на мультимедійні науково-культурні центри освіти і розвитку особистості дитини. Вчителі та батьки отримають кращі можливості скеровувати і контролювати процес навчання дітей дистанційно.
В Україні має бути запроваджено щорічний скринінговий контроль стану здоров'я кожного громадянина України. Використання для цього сучасної, розробленої вітчизняними фахівцями апаратури дозволить у разі виникнення у людини серйозних захворювань своєчасно їх виявляти та розробляти індивідуальні програми профілактики. Особлива увага при цьому приділятиметься дітям. Застарілі, потенційно небезпечні для їхнього здоров'я методи діагностики, насамперед проба Манту будуть замінені сучасними неінвазивними.
У країні буде відновлено просвітницьку роботу з профілактики захворюваності, створено систему простих спортивних споруд за місцем проживання та розгорнуто мережу оздоровчо-спортивних центрів і клубів, відновлено видання великими накладами популярної літератури з питань оздоровлення і фізичної культури. Держава активно співпрацюватиме з приватними і громадськими структурами, які працюють у цій галузі, та забезпечить надання їм законодавчої підтримки і податкових пільг та фінансових преференцій.

ТІГІПКО Сергій Леонідович:
1. За побудову контрактної армії;
2. У сфері освіти я збираюся вдосконалити систему загального тестування, забезпечити рівні умови для отримання вищої освіти.
3. Я радикально покращу умови для материнства і дитинства. Демографічна політика держави повинна підпорядковуватись інтересам конкретної сім’ї. Українці більше народжуватимуть дітей. Діти наше майбутнє.

ТЯГНИБОК Олег Ярославович:
1. Довгострокова державна програма культивування в суспільстві здорового способу життя.
2. Національна програма «Репродуктивне здоров’я нації».
3. Професійна контрактна армія. Створення народного резерву ЗСУ.

ВИСНОВКИ:Аналіз передвиборчих програм кандидатів у президенти засвідчив відсутність чіткої стратегії з молодіжної політики у більшості кандидатів у Президенти. Часто це стосується навіть тих, хто вже є народним депутатом. Більшість наявних пунктів стосуються або реформ у сфері освіти, або загальних тез щодо покращення рівня життя молоді. З 18 передвиборчих програм лише кілька мають окремі пункти, які стосується виключно молоді, а двоє кандидатів взагалі не включили тез щодо молоді до своїх програм.
Загальною тенденцією для всіх кандидатів є відсутність механізмів реалізації взятих на себе зобов’язань. Також більшість з них не визначили часові рамки реалізації зазначених пунктів власних програм. До того ж, відзначимо, що реалізація реформ, які пропонують кандидати на найвищу державну посаду, залежить безпосередньо від Верховної Ради як вищого законодавчого органу та Кабінету Міністрів, у компетенції якого знаходяться більшість програмних цілей кандидатів в Президенти.
Наразі на посаду Глави держави претендують 18 кандидатів, половина з яких є народними депутатами або очільниками органів виконавчої влади. Ці кандидати вже зараз мають актуальну програму, завдяки якій вони потрапили у Верховну Раду та інші органи влади. У 2007 вони брали на себе зобов’язання, у тому числі і перед молоддю, реалізувати власні програми. Тому ми вважаємо, що ці кандидати у президенти, а це і є фаворити виборів, мають нести відповідальність за свої обіцянки перед молоддю.
Нагадуємо всім кандидатам у президенти, що Ваші зобов’язання у сфері молодіжної політики стосуються 14 мільйонів громадян!

Громадянська кампанія "МОЛОДІЖНА ВАРТА: МОЛОДЬ ЗА ВАМИ СПОСТЕРІГАЄ!"

ДОВІКОВО:

Виконання передвиборчих обіцянок Партією Регіонів перед молоддю
(Янукович Віктор Федорович, Богатирьова Раїса Василівна, Чорновіл Тарас Вячеславович, Богословська Інна Германівна, Шуфрич Нестор Іванович)

ВИКОНАНІ ОБІЦЯНКИ:
- З 2008 року допомога родині на першу дитину – 11 700 грн., на другу – 25 000 грн., на третю та наступні – 50 000. грн.;
- Стипендії у вузах: І-ІІІ ступенів акредитації з 1 січня 2008 року – 200 грн., з 1 вересня 2008 – 400 грн., ІІІ-VІ ступенів акредитації – з 1 січня 2008 – 300 грн., 1 вересня 2008 – 530 грн., студентам сиротам – не менше – 1060 грн.

ЧАСТКОВО ВИКОНАНІ:
- Не менше 50% бюджетних місць у вишах (виконано щодо державних закладів);
- Перехід на професійну армію. З 2008 року втричі збільшаться виплати курсантам та солдатам строкової служби. Грошове утримання молодших офіцерів буде не нижче 2 тис. грн. на місяць.

НЕВИКОНАНІ:

- Молода родина отримає в оренду строком на 10 років муніципальне житло, зведене за кошти від земельних аукціонів, за цей час родина зможе придбати власне житло;
- Молоді спеціалісти, які працюватимуть на підприємствах-флагманах індустрії будуть забезпечені житлом під державні фінансові гарантії (1 млрд. грн.);
- При укладанні трудового договору працівники бюджетної сфери на 20 років одержать ключі від квартири. Через 10 років роботи – житло може бути викуплено за 50% вартості, через 15 років – за 25%, через 20 років – воно стає власністю працівника;
- При досягненні дитиною 3-річного віку і до 13 років родина отримує щомісяця по 100 грн, а з 13 до 18 років – 200 грн.;
- розробка цільових програм щодо сприяння здоровому способу життя, запобігання СНІДу, туберкульозу, наркоманії, онкозахворюванням;
- створення мережі суворовських та нахімовських училищ для підготовки кадрового резерву Збройних Сил України, виховання патріотизму.


Виконання передвиборчих обіцянок блоком «НАША Україна – НАРОДНА САМООБОРОНА» перед молоддю
(Луценко Юрій Віталійович, Кириленко В'ячеслав Анатолійович, Яценюк Арсеній Петрович, Гриценко Анатолій Степанович, Катеринчук Микола Дмитрович)


ВИКОНАНІ ОБІЦЯНКИ:
- у 2008 році допомога при народженні першої дитини – 12 000 гривень, другої – 15 000 гривень, третьої і наступних – 25 000 гривень;
- для багатодітної сім’ї розмір щомісячної допомоги на дитину віком до шести років зросте у 1,5 рази до 225 грн., від 6 до 18 років – вдвічі, до 298 грн.;
- піднімемо до 1064 стипендію для сиріт, які є студентами вузів чи профтехучилищ;

ЧАСТКОВО ВИКОНАНІ:
- знищимо хабарі під час вступу до вузу через обов’язковість зовнішнього тестування;
- забезпечимо пільги на міжміський проїзд для школярів і студентів на весь рік;
- кожен школяр у сільській місцевості, якому до школи більше 3 кілометрів, добиратиметься на шкільному автобусі;
- збільшимо фінансування наукових досліджень до європейських стандартів – не менше 2% ВВП;
- зупинимо алкоголізм та дитяче куріння, заборонимо масову рекламу алкоголю та тютюнових виробів.

НЕВИКОНАНІ:
- зробимо доступним соціальне житло шляхом безперешкодного виділення земельних ділянок для його масового будівництва;
- запровадимо допомогу 20 000 гривень і соціальне житло для випускників вузів, які працюватимуть у сільській місцевості не менше 3 років;
- професійна армія до 2010 року;
- до 2010 року покінчимо з чергою військовослужбовців на житло;
- у 2009 році буде відкрита „Дитяча лікарня майбутнього”;
- посилення відповідальності за продаж спиртного та цигарок;
- обмежимо розповсюдження азартних ігор, убезпечимо від них дітей;
- відновимо реальну виборність керівників вузів та наукових установ;
- до 2010 року кожна сільська школа буде підключена до мережі Інтернет;
- стимулювання створення нових дитячих садків, у тому числі приватних. Дошкільна освіта забезпечить кожній дитині володіння українською мовою і вивчення народних традицій.


Виконання передвиборчих обіцянок Комуністичною партією України перед молоддю
( Симоненко Петро Миколайович, Волинець Євгеній Валерійович, Перестенко Марина Володимирівна, Гайдаєв Юрій Олександрович, Мартинюк Адам Іванович)


ВИКОНАНІ ОБІЦЯНКИ:
- створення умов для забезпечення загальної зайнятості, гарантоване для молоді отримання першого робочого місця (Органи державної влади, у тому числі за підтримки ВРУ здійснюють роботу уданому напрямку, ВРУ та КМУ запровадили вперше у цьому році реалізацію ЗУ «Про забезпечення молоді, яка одержала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцеві», а Президент України включив тезу про гарантоване робоче місце у програму Року молоді в Україні на 2008-й рік);
- надання молодим сім’ям пільгових кредитів на будівництво житла з наступним погашенням за рахунок держави 25% їх розміру при народженні першої дитини, 50% - другої, 100% - третьої (на даний момент Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснює дану роботу на первинному ринку житла за подібною програмою).

ЧАСТКОВО ВИКОНАНІ:
- соціальні виплати при народженні другої і кожної наступної дитини збільшаться до 18,4 тисяч гривень. Один із двох батьків, які виховали трьох і більше дітей отримає право виходу на пенсію за 5 років до передбаченого чинним законодавством віку.
- у 2008 році втричі збільшити фінансування дитячих та молодіжних організацій (за рахунок коштів державного бюджету фінансування організацій зросло до 15,3 млн. грн.).
- держава подолає дитячу безпритульність протягом 3 років.

НЕВИКОНАНІ:
- виділення на освіту 10% коштів від ВВП, на науку – 3%.
- У 2008 році студентські стипендії підвищаться у 3 рази. Щомісячна стипендія студентів-сиріт становитиме 1200 грн.;
- На базі нині існуючих резиденцій президента та державних дач діятимуть державні центри оздоровлення;
- розгорнення мережі доступних дитячих дошкільних та позашкільних установ, закладів безоплатного літнього відпочинку дітей, у тому числі на базі „Артеку” та „Молодої гвардії”.


Виконання передвиборчих обіцянок «Блоком Юлії Тимошенко» перед молоддю
(Тимошенко Юлія Володимирівна, Турчинов Олександр Валентинович, Томенко Микола Володимирович, Шевченко Андрій Віталійович, Пинзеник Віктор Михайлович)

ВИКОНАНІ ОБІЦЯНКИ:- виплати при народженні дитини: 1-ї – 12 тис.грн., 2-ї – 25 тис.грн., 3-ї та наступних – 50 тис.грн.

ЧАСТКОВО ВИКОНАНІ ОБІЦЯНКИ:
- здійснити «СТИПЕНДІАЛЬНИЙ ПРОРИВ»: довести розмір студентської стипендії до рівня прожиткового мінімуму;
- здійснити «ПІЛЬГОВИЙ ПРОРИВ»: запровадити загальнонаціональну систему пільг для студентів, в тому числі - пільговий проїзд на транспорті протягом усього року;
- створення якісної системи незалежного контролю рівня знань учнів, започаткування прийняття студентів у вузи за результатами шкільних іспитів та скасування вступних іспитів.
- здійснити «ІNTERNET ПРОРИВ»: забезпечити доступом до мережі Internet кожний студентський гуртожиток;
- гарантію отримання першого робочого місця;
- розробку та впровадження державної програми „СТУДЕНТСЬКИЙ ПРОРИВ" на 2008-2012 роки, передбачивши кошти на її фінансування у Державних бюджетах на ці роки;
- поетапне оновлення матеріально-технічної бази вищих і середніх спеціальних навчальних закладів;
- запровадження єдиної форми контракту на навчання у вищих навчальних закладах усіх форм власності та методику розрахунку його вартості;
- ініціювання створення дієвої системи виявлення, запобігання та притягнення до відповідальності за хабарництво у вищих навчальних закладах, особливо - на етапі вступу до них;
- сприяти розвитку студентського самоврядування через внесення ряду змін до законів та інших нормативних актів;
НЕВИКОНАНІ:
- здійснити «ЖИТЛОВИЙ ПРОРИВ»: забезпечити будівництво нових сучасних студентських містечок, а також ремонт та благоустрій існуючих гуртожитків.
- достатню кількість місць у гуртожитках, виходячи з розрахунку житлової площі не менше шести квадратних метрів на особу;
- створення системи оплати за навчання у розстрочку (помісячно);
- люди отримають довгострокові кредити на житло під 2-4% річних на 10-30 років;
- укомплектування навчальних бібліотек сучасною літературою в необхідній кількості;
- реально діючу систему грантів для талановитої молоді на наукові дослідження;
- можливостями участі у європейських програмах академічних обмінів для студентів і аспірантів та стажування за кордоном для кращих випускників;
- місця для проведення дозвілля та розвитку творчості;
- місця для оздоровлення молоді, функціонування спортивних клубів та секцій, побудови спортивних комплексів ВУЗів;
- сприяння системі міжнародних та національних дисконтних мереж орієнтованих на студентство та молодь;
- доступ до системи студентських знижок у закладах культури, відпочинку, торгівлі та громадського харчування;
- створення належної системи контролю за рівнем соціально-побутових умов у гуртожитках;


Виконання передвиборчих обіцянок «Блоком Литвина» перед молоддю
(Литвин Володимир Михайлович, Гриневецький Сергій Рафаїлович, Деркач Микола Іванович, Баранов Валерій Олексійович, Рудченко Микола Миколайович)


ВИКОНАНІ ОБІЦЯНКИ:
- невідкладне розгортання на державному рівні комплексу заходів, спрямованих проти алкоголізму та наркоманії (фракція «Блоку Литвина» підтримала голосування щодо Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв);

ЧАСТКОВО ВИКОНАНІ:
- надання молодим сім’ям безвідсоткових кредитів на житло. При народженні дитини – погашення 25% кредиту, другої – 50%, третьої – повне його погашення (на даний момент Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву здійснює подібну роботу на первинному ринку житла за подібною програмою).
- заборона реклами алкогольних та тютюнових виробів та переривання телевізійних програм рекламними блоками.

НЕВИКОНАНІ:
Формування цілісного соціального пакету підтримки молоді:
- створення Фонду майбутнього, з якого на персональний рахунок новонароджених нараховуватиметься 25 тис.грн. з наступними відсотками та індексацією до досягнення 18-річного віку;
- реальне виконання конституційної норми щодо доступності та безоплатності вищої освіти. Платною може бути лише друга вища освіта;
- збільшення рівня стипендій до рівня середньої заробітної плати. Відмінникам навчання – подвійний розмір стипендій;
- введення 20% квоти для молоді у всіх державних установах та органах влади.


Создан 08 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником